top of page

Recent news

Zespół specjalistów

 

 

 

Lekarz

Ewa Szczecińska - lekarz psychiatra, w trakcie specjalizacji z psychiatrii dzieci i młodzieży.

 

Pracuje na Oddziale Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży w Szpitalu Psychiatrycznym w Radomiu, a od 2006 roku również w Poradni Rehabilitacyjnej dla Dzieci Autystycznych i Ich Rodzin przy Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.

 

Ukończyła m. in.: czteroletni kurs psychoterapii prowadzony przez Katedrę Psychoterapii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (atest SNP PTP), szkolenie podyplomowe "Podejście systemowe w terapii  rodzin" (atest SNP PTP), trening asertywności i trening udzielania pomocy terapeutycznej dla osób z doświadczeniem zaniedbania, przemocy oraz strat prokreacyjnych, kurs DE'IGNIS z dziedziny duszpasterstwa, chrześcijańskiego doradztwa i pracy
z osobami chorymi psychicznie, szkolenia w zakresie diagnozy i leczenia całościowych zaburzeń rozwojowych w SYNAPSIS. Uczestniczyła w 2003 r. w Septimus Postgraduate Course
In Psychoterapy.

Terapeuci

_MG_5812 (1).JPG

Maja Boczek – psycholog

Jest absolwentką studiów magisterskich na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej na kierunku psychologia na specjalności psychologii rodziny oraz studiów podyplomowych
w zakresie kwalifikacji pedagogicznych. Pracuje na stanowisku psychologa szkolnego
oraz doradcy zawodowego  – nauczyciela kontraktowego w szkole podstawowej. 

Ukończyła liczne kursy przygotowujące do pracy z dziećmi i młodzieżą, w tym z zachowaniami trudnymi oraz zaburzeniami rozwojowymi (m.in. III- stopniowe szkolenie z terapii behawioralnej PSTB, szkolenie z zachowań opozycyjno-buntownicznych u młodzieży, szkolenie z profilaktyki zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, kurs z diagnozy i terapii dysleksji rozwojowej, liczne szkolenia z zakresu Treningu Umiejętności Społecznych, metod pracy terapeutycznej z dzieckiem    z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, zachowań trudnych u dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu organizowanych przez Fundację Synapsis, Fundację SOTIS oraz Psychologiczne Centrum Rozwoju). Posiada uprawnienia do prowadzenia zajęć Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, grupowego Treningu Zastępowania Agresji oraz Szkoły dla Rodziców i Wychowawców. Posiada wiedzę oraz praktyczne umiejętności zastosowania metod i technik TSR zdobyte w ramach ukończenia I stopnia szkolenia z Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach w LETSR. Poszerza wiedzę w ramach uczestnictwa w licznych szkoleniach, kursach oraz kończąc studia podyplomowe.

 

W chwili obecnej jest w trakcie rocznej szkoły Psychoterapii poznawczo-behawioralnej dzieci             i młodzieży organizowanej przez Poradnie Poza- Schematami w Warszawie oraz podyplomowych studiów z zakresu doradztwa zawodowego.

Z Centrum Autyzmu i Zespołu Aspergera SYNTHESIS współpracuje od lipca 2017 roku. Pracuje        z dziećmi i młodzieżą w różnym wieku. Prowadzi indywidualne treningi umiejętności społecznych, terapię zachowań trudnych oraz grupowe zajęcia treningu umiejętności społecznych dla dzieci          z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Agnieszka Marchewka – Wójcik – pedagog specjalny, psycholog, terapeuta integracji sensorycznej, terapeuta dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera.

 

Jest absolwentką Wydziału Pedagogiki na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Ukończyła studia magisterskie na kierunkach: pedagogika specjalna o specjalności tyflo-                  i oligofrenopedagog, pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna oraz studia podyplomowe

z zakresu wczesnego wspomagania rozwoju dziecka oraz studia magisterskie z psychologii

w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Uczestniczyła w trzystopniowym kursie terapii behawioralnej organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Terapii Behawioralnej w Krakowie. Jest terapeutą integracji sensorycznej - ukończyła I i II stopień kursu Integracji Sensorycznej

w Warszawie uprawniający do diagnozowania, planowania i prowadzenia terapii. Brała udział

w następujących szkoleniach w zakresie: Metody Ruchu Rozwijającego W. Sherborne, Kinezjologii Edukacyjnej P. Dennisona, terapii Snozelen, Sensomotoryki, Integracji Bilateralnej i Integracji Odruchów Pierwotnych wg Sally Goddart - Blythe.

Doświadczenia zawodowe zdobywała w pracy jako psycholog/pedagog specjalny oraz terapeuta

w przedszkolach, szkołach, fundacjach i stowarzyszeniach.

W Centrum Autyzmu i Zespołu Aspergera SYNTHESIS uczestniczy w zespole do diagnoz nozologicznych.

Maja Sacewicz – logopeda, audiolog, pedagog specjalny

Absolwentka studiów magisterskich na kierunkach Logopedia z audiologią oraz Pedagogika specjalna o specjalności Edukacja i rehabilitacja osób z autyzmem i trudnościami w uczeniu się na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Aktualnie słuchaczka Podyplomowych Studiów Neurologopedii UMCS. Na co dzień pracuje w dwóch lubelskich przedszkolach, gdzie prowadzi zajęcia logopedyczne z dziećmi z zaburzeniami rozwoju języka i komunikacji oraz
z wadami wymowy.

Ukończyła liczne kursy i szkolenia m.in. z diagnozy i terapii dzieci z Opóźnionym Rozwojem Mowy, wspomagania rozwoju mowy osób z autyzmem, wprowadzania alternatywnych metod komunikacji u osób z autyzmem (AAC), efektywnej pracy z dzieckiem z autyzmem w nurcie Stosowanej Analizy Zachowania, masażu logopedycznego, treningu karmienia logopedycznego, usprawniania funkcji motorycznych narządów mowy, fizjologicznej metody terapii zaburzeń ustnej fazy połykania i oddychania, Terapii ręki i zaburzeń motoryki małej, logorytmiki, jako metody terapii i profilaktyki logopedycznej oraz podstaw systemu języka migowego.

Z Centrum Autyzmu i Zespołu Aspergera Synthesis współpracuje od sierpnia 2017 roku. Zajmuje się diagnozą i terapią logopedyczną, prowadzeniem zajęć reedukacyjnych, Treningów Komunikacji oraz wspomaganiem Treningów Umiejętności Społecznych.    

Jonasz Wethacz - psycholog

 

Ukończył studia w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie, specjalność: kliniczna i neuropsychologia. Kontynuuje edukację w Szkole Terapii Seksualnej, rozpoczął również proces zdobywania tytułu doktora nauk humanistycznych. Pracuje na stanowisku asystenta w Instytucie Psychologii UMCS oraz w Centrum Terapii Lew – Starowicz. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w Fundacji ,,Alpha” i Klinice Psychiatrii Akademii Medycznej w Lublinie.

 

W Centrum Autyzmu i Zespołu Aspergera SYNTHESIS zajmuje się prowadzeniem terapii indywidualnych dla dzieci z Zespołem Aspergera.

bottom of page